• دیدار الیاس غایپ اف سرکنسول جدید کشور ترکمنستان
  با رئیس نمایندگی وزارت امور
  خارجه در شمال شرق کشور
  هفده مرداد ماه نود و هفت
 • نشست صمیمی شهردار مشهد با دانشجویان خارجی دانشگاه فردوسی
  بیست و دوم مرداد ماه نود و هفت
 • قطار بین المللی مشهد - نخجوان آذربایجان
 • عرض تبریک به مناسبت ورود
  دانشگاه علوم پزشکی به نظام رتبه بندی شانگهای
  و کسب رتبه سوم دانشگاه های کشور بر اساس رتبه بندی جهانی وبومتریکس
 • اسم و عنوان اندیشکده فرهیخت
  رصدخانه توسعه روابط خارجی مشهد با محوریت تکریم زائران غیرایرانی

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات»

و با محوریت «اقتصاد شهر»

از زمان تصدی مهندس «تقی زاده خامسی» به عنوان شهردار مشهد، فعالیت های بین المللی شهر از شتاب ارزشمندی برخوردار شده و غیر از ماه مبارک رمضان که چراغ روابط خارجی شهر کلاً خاموش بود، این روزها شاهد اوج گیری فعالیت ها هستیم که کثرت آنها در تارنمای فرهیخت گویاست. لذا به سهم خود از:

مجموعه بزرگ شهرداری مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش، پژوهش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی»

و با محوریت «اقتصاد دانش»

برگزاری نشست بررسی ظرفیت‌های همکاری میان دانشگاه‌های ایران و هند و همکاری مشترک ایران و هند برای انجام 12 طرح پژوهشی همچنین تدارک دیدار صمیمی شهردار مشهد با 15 تن از فارسی آموزان دانشگاه از جمله اقدامات ارزشمند و تحسین برانگیزی است که ما را به تکریم و تعظیم وا می دارد. لذا به سهم خود از:

دانشگاه فردوسی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه پویا» و با محوریت

«اقتصاد فرهنگ و هنر»

مشهد دارای ظرفیت‌های بین‌المللی بسیاری است / ضرورت بهره‌گیری از دیپلماسی فرهنگی به عنوان استراتژی ... این فرازها، جدیدترین سخنرانی های آقای دکتر مروارید مدیرکل جدید ارشاد استان است. اما با گذشت 71 روز، متأسفانه هنوز هیچ اقدامی با رویکرد بین المللی از این اداره کل شاهد نبودیم و فقط در حد حمایت های کلامی بوده است. لذا از:

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

عمیقاً گلایه مندیم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری

با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر و سوغات»

اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی در دهه کرامت97، واقعاً خوش درخشید. برنامه ریزی برای بهره مندی معنوی 158 هزار زائر خارجی از برنامه های حرم مطهر رضوی ویژه عرب زبانان، اردو زبانان، آذری زبانان، انگلیسی زبانان و فارسی زبانان مقیم کشورهای دیگر براستی ستودنی است. لذا به سهم خود از خادمان بین المللی حضرت در:

آستان قدس رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم!

رشیدیان در مراسم روز ملی حمل و نقل در مشهد: بیش از ۶۰۰ شرکت حمل مسافر، ترانزیت و ترابری در استان فعالیت دارند

   |  دوشنبه 30 آذر 1394
align=bottom

استاندار خراسان رضوی گفت: رانندگان و فعالان حوزه حمل و نقل به خوبی نشان دادند با همدلی و حرکت جهادی همیشه در عرصه خدمتگذاری آماده هستند و ارزش خدمت را درک کرده اند. به گزارش صبح توس به نقل از مشهد پیام، استاندار خراسان رضوی در مراسم روز ملی حمل و رانندگان در جمع فعالان این صنعت در استان حضور یافت. علیرضا رشیدیان در این مراسم اظهار داشت: استان به همت فعالان این حوزه در بخش ترانزیتی با حجم جابه جایی ۲۸ میلیون تن رتبه چهارم کشور و در بخش حمل و نقل مسافر رتبه دوم را داراست. وی با اشاره به بیش از ۶۰۰ شرکت حمل مسافر، ترانزیت و ترابری در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با این تعداد فعال اقتصادی در حوزه حمل و نقل و وجود ۳۵ هزار دستگاه ناوگان حمل و نقلی به همراه بیش از ۴۷ هزار نفر راننده جایگاه مناسبی در کشور داریم. استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش پیگیری حقوق رانندگان و اتباع ایرانی گرفتار در کشورهای همسایه را از وظایف نماینده دولت در استان عنوان کرد و افزود: دولت در جایگاه پدر خانواده همواره به دنبال تامین امنیت و مطالبه حقوق شهروندان و فرزندانش در سایر کشورها است و موضوع رانندگان در بند زندان های ترکمنستان نیز در دستور کار ما از گذشته قرار داشته است....
 
رشیدیان ظرفیت حوزه ترانزیت در خراسان رضوی را با وجود چهار پایانه مرزی دوغارون،لطف آباد، باجگیران و سرخس بی نظیر عنوان کرد و گفت: بی شک دولت به دنبال رشد بخش خصوصی به ویژه در حوزه زیرساخت ها و حمل و نقل است تا بتوانیم در حفظ جایگاه منطقه ای کشورمان و حمل و نقل سریع،ایمن و انتقال به موقع کالا در بازارهای داخلی و بین المللی موفق تر ظاهر شویم.
 
وی خدمات شرکت های مختلف حمل و نقل مسافرو کالا در ایام اربعین و دهه آخر صفر را بسیار کارآمد و موثر دانست و تصریح کرد: رانندگان و فعالان این حوزه به خوبی نشان دادند با همدلی و حرکت جهادی همیشه در عرصه خدمتگذاری آماده هستند و ارزش خدمت را درک کرده اند.
 
استاندار خراسان رضوی در پایان همکاری فعالان این صنعت را با سازمان امور مالیاتی تحسین کرد و از انجمن های صنفی آنان خواست برای برطرف کردن پاره ای از مشکلات محاسباتی که گلایه هایی را در سطح رانندگان ایجاد کرده است با سازمان امور مالیاتی به گفت و گو بنشینند.
 
وحدتی فرد مدیر کل حمل ونقل و پایانه های استان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در جمع پرشور نمایندگان اصناف، دارندگان و رانندگان حمل و نقل جاده ای گفت: همه ابعاد بخش حمل و نقل مانند شریان های حیاتی یک کشور به شمار می آیند و توسعه این صنعت در حقیقت توسعه زیرساخت ها برای پیشرفت کشور است.
 
وی عامل رشد کشورهای پیشرفته را در شناخت صحیح آنها از ظرفیت ها دانست و افزود: با وجود اینکه در ایران از موهبت ها و استعدادهای خدادادی بسیاری بهره مند هستیم اما به دلیل رعایت نکردن مولفه های توسعه نتوانستیم در بخش های از صنعت مانند حمل و نقل از تمام ظرفیت های کشور و نیروی کار استفاده کنیم.
 
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی به سه مولفه تاثیرگذار در توسعه صنعت حمل و نقل اشاره کرد و افزود: نخست اهمیت موقعیت جغرافیایی کشور و قرار گرفتن در میان اروپا و آسیا و در اختیار داشتن راه های جاده ای ، هوایی و دریایی، دوم وجود اقلیم آب و هوایی مناسب و سوم میزان بهروری شبکه حمل و نقل از مولفه های توسعه ای است که خوشبختانه در کشور ما زیر سایه امنیت پایدار از ارزش دوچندان برخوردار است.
 
وی سرمایه گذاری در بخش صنعت حمل و نقل استان را ۶ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و تصریح کرد: وجود ۳۵ تشکل صنفی فعال این حوزه در خراسان رضوی موجب شده است تا در حمل مسافر،کالا و ترانزیت از وضعیتی خوبی برخوردار باشیم که در این روز ملی قدردان همه فعالان این صنعت هستیم.
 
وحدتی فرد در پایان از تشکل های صنفی و نمایندگان آنها درخواست کرد برای رقابتی شدن فضای حمل و نقل کشور و رشد آن نگاه ها و شیوه های مدیریتی سنتی را کنار بگذارند تا بتوان با الگوهای بین المللی موفق بیش از پیش شاهد رشد این صنعت در کشور و به خصوص خراسان رضوی باشیم.
 
در مراسم گرامیداشت روز ملی حمل و نقل و رانندگان، استاندار خراسان رضوی، مسئولین استانی و بیش از هزار  نفر از خانواده بزرگ حمل و نقل جاده ای استان حضور داشتند که در پایان از جمعی از آنان با اهدا تندیس تقدیر به عمل آمد.
 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


عضویت در اندیشکده ی فرهیخت

ارزیابی و رصد رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد تا مرداد ماه 1397


نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»


نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»


«اندیشکده بین المللی فرهیخت»
 Farhikht Think Tank -  www.farhikhtt.ir

Copyright © 2009
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com