«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

رشیدیان: توسعه گردشگری حلال از برنامه‌های مهم رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در مشهد است

«علی‌رضا رشیدیان» در جریان بازدید از قنات قصبه گناباد اظهار کرد: کلانشهر مذهبی مشهد، نقطه ای جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی و نقطه قوتی به منظور معرفی ایران به عنوان محور گردشگری حلال در جهان است. وی تصریح کرد: بیشترین ظرفیت توجه و بیشترین شمار گردشگران در حوزه زیارت و حلال کشورمان در مشهد متمرکز است....
رشیدیان با اشاره به آغاز رویداد مشهد 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، گفت: یکی از حوزه‌های فعالیت در این سال توسعه گردشگری حلال است.
رشیدیان با بیان اینکه براساس هدف‌گذاری‌ها ورود گردشگران باید طی این سال 30 درصد افزایش یابد، تصریح کرد: علاوه بر معرفی جاذبه‌های گردشگری مشهد به میهمانان خارجی، باید از ظرفیت سایر نقاط تاریخی استان نیز استفاده شود.
وی با بیان اینکه قنات قصبه گناباد مهم ترین ظرفیت توسعه گردشگری منطقه است، افزود: قنات قصبه یک اثر ارزشمند متعلق به ۲۵۰۰ سال و یا حتی ۳۰۰۰ سال پیش است که باید در حفظ و نگهداری و معرفی هر چه بیشتر این اثر به ایرانیان و جهانیان تلاش کرد.
استاندار خراسان رضوی همچنین در حین بازدید از اقامتگاه بوم‌گردی قوامیه و بیدل در روستای ریاب گناباد، قنات قصبه را به تخت جمشید و پرسپولیس تشبیه و عنوان کرد: این دو اثر فاخر اوج هنر و معماری و علم مهندسی ایرانیان را نشان می‌دهد.
رشیدیان گفت: یکی از مزیت‌های گناباد فرصت‌های گردشگری خوب این شهرستان است و باید جاذبه‌های گردشگری آن به خوبی به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود.