«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع):332 برنامه در جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار می‌شود


مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: حجم برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با رشد 82 درصدی از 178 مورد به 332 مورد رسیده است. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، اکبر شیخ صبح امروز در آیین افتتاح برنامه‌های دهه کرامت که در شبستان امام خمینی حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به انتخاب شعار «در شادی اهل بیت(ع) شاد باشیم» به عنوان شعار دهه کرامت اظهار کرد:....
 امیدواریم بتوانیم اقدامات لازم را در راستای تحقق این شعار دنبال کنیم؛ امسال همکاری گسترده آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی آستان قدس رضوی در راستای برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) موجب شده است تا در این جشنواره به نتایج مطلوب‌تری برسیم.

وی با تاکید بر اینکه رضایت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) در برگزاری این مراسم‌ها از اهداف اصلی است، مطرح کرد: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در 31 استان، 77 کشور و دو هزار و 400 نقطه از جهان توسط بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) درحال برگزاری است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه امسال پانزدهمین دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است، اضافه کرد: با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته توانسته‌ایم حجم برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) را با رشد 82 درصدی از 178 مورد به 332 مورد برسانیم و جشنواره امسال را بسیار متفاوت‌تر نسبت به دوره‌های قبل برگزار کنیم.

وی افزود: تا کنون 929 هزار و 489 اثر به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) ارسال شده است که شاهد رشد 87 درصدی در این بخش هستیم، در بخش مجموعه‌های همیار نیز با رشد پنج درصدی دستگاه‌های مشارکت‌کننده نسبت به دوره گذشته که تعداد 42 هزار و 509 دستگاه بوده است، روبه رو هستیم.

شیخ با اشاره به ویژگی‌ها و شیوه برگزاری جشنواره پانزدهم عنوان کرد: با برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در مناطق محروم و استفاده از مشارکت اقلیت‌های مذهبی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌ایم اما تا جایگاه مورد نظر فاصله بسیاری داریم.

وی خاطرنشان کرد: در مشهد مقدس سه همایش بین‌المللی برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) نیز در پایتخت فرهنگی جهان اسلام و برخی از کشورهای فرهنگی برگزار می‌شود.

شیخ با اشاره به مشارکت 100 هزار نفر در برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در نقاط مختلف دنیا، گفت: این دستاورد با وحدت، هم‌افزایی، توفیق خدمت‌رسانی به امام رضا(ع) و عنایت ایشان به دست آمده است.