«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

كسب رتبه دوم سخنرانی دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد در هشتمین كنگره بین المللی آللوپاتی فرانسه


خانم سمیه میرمصطفایی دانشجوی دكتری رشته علوم باغبانی گرایش فیزیولوژی و اصلاح گیاهان دارویی با حضور در هشتمین كنگره بین المللی آللوپاتی كه در تاریخ 24 تا 28 جولای 2017 در شهر مارسی فرانسه برگزار گردبد،  با ارائه مقاله حاصل از رساله خویش به صورت سخنرانی شركت نمود و در بین كلیه سخنرانان آن كنگره موفق به دریافت جایزه رتبه دوم “Rice Award”  شد....

انجمن بین‌المللی آللوپاتی فرانسه از سال 2008 به بعد در هر کنگره جهانی که برگزار می‌کند جوایز متعددی را به پژوهشگران برتر اهدا می‌نماید. یکی از این جوایز در بخش دانشجویی، Rice Award نام دارد که هر سه سال یک بار در کنگره بین‌آلمللی آللوپاتی به بهترین سخنرانی دانشجویی تعلق می‌گیرد.

در سال 2008 این جایزه برای اولین بار به MD Marko از دانشگاه مینسوتا ایالات متحده تعلق گرفت. پس از آن در سال 2011، Changxun Fang از دانشگاه کشاورزی و جنگلداری فوجیان چین موفق به کسب این جایزه شد. در سال 2014 نیز، Naana Hjort Vidkjaern از دانشگاه آرهوس دانمارک این جایزه را کسب نمود.

در سال 2017 نیز هشتمین کنگره بین‌المللی آللوپاتی توسط انجمن بین المللی آللوپاتی (IAS) و انستیتو تنوع ژنتیکی و اکولوژی مدیترانه (IMBE) از 24 تا 28 جولای در شهر مارسی کشور فرانسه برگزار شد و حدود 160 محقق از 29 کشور دنیا در این کنگره شرکت کردند.

از بین مقالات ارسال شده به دبیرخانه کنگره در مجموع 152 مقاله پذیرفته شد که پذیرش 87 مقاله بصورت ارائه شفاهی و سخنرانی بود که خانم سمیه میرمصطفائی دانشجوی دکتری رشته علوم باغبانی گرایش فیزیولوژی و اصلاح گیاهان دارویی دانشگاه فردوسی مشهد ، با ارائه مقاله حاصل از رساله خود تحت عنوان " بررسی فعالیت آللوپاتیک گیاهان دارویی و معطر ایران به روش کاتن سوآب" بصورت سخنرانی در بخش آللوپاتی در محصولات در این کنگره شرکت نمود و با نظر کمیته داوری این کنگره موفق به کسب رتبه دوم بهترین سخنرانی و Rice Award گردید.