«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

سرمربی تیم فوتبال منتخب کربلا: دیدار منتخب مشهد و کربلا دارای اهمیت معنوی بالایی است

align=bottom

سالم اوده ظهر امروز در کنار کاپیتان تیم منتخب کربلا در نشست خبری پیش از بازی با تیم منتخب مشهد به معرفی این باشگاه پرداخت و اظهار داشت: باشگاه معروفی در لیگ عراق هستیم و جزو باشگاه‌های بزرگ در لیگ این کشور شناخته می‌شویم.از سال 50 میلادی تاکنون بازیکنان بزرگی را به تیم ملی عراق  از جمله صاحب عباس, محمد قابل و عماد محمد رضا را معرفی کرده است....

وی با اشاره به دیدار افتتاحیه ورزشگاه امام رضا(ع) افزود: این بازی برای ما اهمیت معنوی بسیاری دارد و روابط معنوی بین کربلا و مشهد برای همه خبرنگاران مشخص است.امیدواریم این بازی و افتتاحیه این استادیوم به صورتی باشد که لیاقت این بازی را داشته باشد.جمع کردن بازیکنان دشوار بود چراکه لیگ در حال حاضر تعطیل است و  سعی کردیم با حداقل زمان ممکن بازیکنان را جمع کنیم. لیگ برتر عراق از 20 تیم تشکیل شده و ما پارسال دهم شدیم و سال پیش از آن نیز چهارم شده بودیم.

وی در زمینه ورزشگاه تازه تاسیس در کربلا اظهار کرد: استادیوم بین‌المللی کربلا که تازه تاسیس شده و یک بازی در آن انجام دادیم. این استادیوم 30 هزار نفری است و شهر ما از این استادیوم بسیار استفاده برد و2 سال ساخت آن زمان برد.

محمد قابل کاپیتان این تیم  نیز که در کنار سرمربی تیم حاضر شده بود گفت: کاپیتان تیم کربلا هستم و مدت زمان زیادی عضو تیم ملی بوده‌ام. 7 سال در تیم کربلا سابقه بازی دارم و در تیم نیروی هوایی عراق هم سابقه بازی دارم.لیگ گذشته که قهرمان شدیم من در آن باشگاه بودم و امسال دوباره به باشگاه کربلا برگشتم.افتخاری است که برای افتتاح ورزشگا امام رضا به مشهد آمده‌ام.

به گزارش تسنیم، بازی منتخب کربلا و مشهد روز شنبه ساعت 20 در روز افتتاحیه ورزشگاه امام رضا مشهد برگزار می شود.