اندیشکده بین المللی فرهیخت 
  دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی شهر 
  www.farhikhtt.ir  

برترین های دیپلماسی ...

اهدای ده قلب طلایی در
آیین اختتامیه دومین کنگره بین المللی
«پزشکان قلب ایران و اروپا»
متشکل از پانصد تن از متخصصان داخلی و خارجی
مشهد - 14 تا 17 آذر 97 - بیمارستان رضوی

یکشنبه 13 آبان 1397 | بیش از یک میلیون متر مربع، زیربنای کل حرم رضوی است! رواق بسیار زیبا و تازه احداث دارالحجه هم با 7 هزار متر مربع مساحت، واقع در طبقه ی منهای یک، به دلیل نزدیکی به سرداب مقدس، بسیار مورد علاقه زوار داخلی و خارجی... | به قلم «عبدالرضا زرگری»

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دوشنبه 12 شهریور 1397 | چرا متولیان گردشگری استان به طور مطلق می گویند سرمایه گذاری در حوزه تأسیسات گردشگری اشباع شده؟! در حالی که باید بگویند فقط در لایه میانی یعنی هتل های 4 و 5 ستاره اشباع شدیم، اما در لایه بالا یعنی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی شهری / نشست شهردار منتخب و اعضای شورای شهر با سفرا و فعالان اقتصادی افغانستان، پاکستان، قزاقستان، گرجستان، تاجیکستان، ترکیه و نماینده آیسسکو در مشهد + گزارش تصویری

محمد رضا کلایی شهردار منتخب مشهد در نشست با جمعی از سفرا و فعالان اقتصادی خارجی؛ نقشه راه و زمینه های سرمایه گذاری اقتصادی در مشهد ظرف دو هفته تدوین شود/ پیشنهاد می کنم خیابانی در کشورهای سرمایه گذار به نام مشهد یا فردوسی نامگذاری شود. خوشبختانه اکنون در مشهد همه به یک بلوغ در زمینه سرمایه گذاری اقتصادی رسیده و عزم همکاری نیز در این زمینه وجود دارد.... | جمعه 9 آذر 1397

دیپلماسی ...

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛ مشهد تا سال ۲۰۲۹ پایتخت فرهنگی جهان اسلام باقی می ماند

   |  شنبه 20 آبان 1396
align=bottom

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مشهد تا سال ۲۰۲۹ پایتخت فرهنگی جهان اسلام باقی می‌ماندو ما باید در این حوزه پیوست‌های فرهنگی و هنری تدوین کنیم. سید سعید سرابی در جلسه اتاق گفت‌وگوی اصحاب فرهنگ و هنر با دولت، گفت : اتاق گفت‌وگو بر این اساس تشکیل شده است که همه هنرمندان برای توسعه شهر یک صدا شوند، هرجا توانستیم به یک صدای واحد برسیم،...
 ... بی‌تردید موفق می‌شویم و این هم‌صدایی، توسعه شهر را نیز به دنبال دارد.

وی افزود مدیران شهری می‌توانند در توسعه فرهنگی شهر از ظرفیت اصحاب فرهنگ و هنر که به صورت رسمی و مجوزدار فعالیت می‌کنند، استفاده کند، در تعاملات مثبت قطعا اتفاقات خوبی می‌افتد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر آن که امروز زمینه برای ارائه ایده برای توسعه شهری فراهم است، افزود: با تکیه بر متون ادبی خراسان باید به سمت هنر‌های نمایشی برویم تا بتوانیم مفاخر این شهر ازجمله فردوسی را معرفی کنیم.

سرابی با اشاره به اینکه تئاتر در مشهد به سمتی پیش رفته است که ما ۳۶۵ روز سال اجرا داریم، گفت: کار‌های فاخر و شاخصی در حوزه تئاتر اجرا می‌شود که امیدوارم تئاتر همچنان به رشد خود ادامه دهد.

وی با تاکید بر اینکه مشهد پیشینه درخشانی در حوزه قرآن دارد،افزود: مدیریت شهری می‌تواند اهداف خود را در حوزه قرآنی با همکاری جامعه قرآن مشهد دنبال کند و در سایه تعامل جامعه قرآنی با مدیریت شهری می‌تواند ام القری تبدیل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در حوزه ادبیات داستانی، شعر و سینما باید تلاش مضاعفی صورت گیرد تا در این حوزه به شاخص‌های مدنظر نزدیک شویم.

سرابی با تاکید بر آنکه امروز استراتژی و راهبرد برای عرصه فرهنگ و هنر گفت‌وگو است، افزود: برگزاری جلسات تخصصی با مدیریت شهری، آموزش و پرورش و بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) از اولویت‌های این اتاق است.

وی با اشاره به اینکه مشهد تا ۲۰۲۹ پایتخت فرهنگی جهان اسلام باقی می‌ماند، گفت: در این حوزه باید همت کرده و پیوست‌های فرهنگی و هنری را برای چشم‌انداز پایتخت فرهنگی و هنری تدوین کنیم.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: در حوزه مفاخر این استان، تصمیم و اراده جدی برای تجلیل از مفاخر و پیشکسوتان وجود دارد که تلاش می‌کنیم این اقدام را مستمر کنیم.

سرابی با اشاره به جایگاه هنرهای تجسمی در خراسان رضوی، تاکید کرد: امروز هنر‌های تجسمی ما پویاتر از سابق است، به طوری که در کرسی کنار تئاتر و سینما می‌نشیند که گواه این ادعا، برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در نگارخانه‌های این شهر است.
آخرین ویرایش: شنبه 20 آبان 1396
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 27 مهر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.212 اخبار 2.988   بین الملل 2.369   آسیا 2.083   برنامه های بین المللی/داخل و خارج 857   دیپلماسی اقتصادی 643   دیپلماسی زیارت و زائر رضوی 546   دیپلماسی دانشگاهی 545   افتخارات 501   دیپلماسی گردشگری 490   دیپلماسی علمی 400   اروپا 391   دیپلماسی فرهنگی 391   میهمان/میهمانان خارجی 382   جهان اسلام 372   دیپلماسی آموزشی 361   دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی) 356   آیا می دانید که مشهد... 337   دانشگاه فردوسی مشهد 309   شهرداری مشهد 288   دیپلماسی نمایشگاهی 270   سرمایه گذاری 244   استانداری خراسان رضوی 226   آستان قدس رضوی 207   عراق 205   صادرات و واردات 204   پاکستان 198   تصاویر / گزارش های تصویری 189   هنری 180   استاندار 168   افغانستان 166   دیپلماسی ورزشی 163   دیپلماسی سیاسی 157   دیپلماسی عمومی و شهری 156   دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت 155   حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی 146   مشهد 2017 139   آفریقا 137   اجتماعی 130   نمایشگاه بین المللی مشهد 120   سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول 118   سرمایه گذاری خارجی 104   پایتخت معنوی ایران 100   فرودگاه بین المللی مشهد 86   آمریکا 84   شهردار مشهد 80   قابل الگوگیری یا استفاده در مشهد 77عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 30 مهرماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»