• اهدای جایزه ویژه به چهار بانوی خارجی در
  مراسم اختتامیه سومین جایزه جهانی گوهرشاد
  بیست و هفتم تیرماه - تالار قدس آستان قدس رضوی - مشهد مقدس
 • همزمان با زادروز فرخنده حضرت فاطمه معصومه(س) :
  شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) از قم آغاز شد
  یکشنبه، بیست و چهارم تیرماه نود و هفت
 • مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) مشهد:
  ارسال محصولات فرهنگی به ۷۸ کشور دنیا در دهه کرامت
  برگی از افتخارات بین المللی جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) از خاستگاه مشهد مقدس
 • اسم و عنوان اندیشکده فرهیخت
  در طول هشت سال و هشت ماه ... از تاریخ 1388/08/08

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات»

و با محوریت «اقتصاد شهر»

پیشتر بابت دعوت و گفتگو با گلبرند شونبری، رئیس شبکه جهانی جامعه ایمن از شهرداری مشهد تقدیر کردیم، اما اکنون از بابت تشکیل اتاق مشترک ایران و تاجیکستان با هدف برگزاری نمایشگاه توسعه صادرات ایران در شهریور 97 - تاجیکستان از جناب آقای مهندس فرشید منوچهری، مدیر امور بین الملل و از

اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان

سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی»

و با محوریت «اقتصاد دانش»

در جریان سفر دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به فرانسه، دو تفاهم نامه همکاری با دانشگاه سوربن نوول پاریس و دانشگاه ژول ورن شهر امی ین فرانسه امضا شد و باز هم این دانشگاه در عرصه توسعه روابط خارجی و مناسبات بین المللی مشهد مقدس با جهان پیرامون خوش درخشید، لذا از:

دانشگاه فردوسی مشهد

سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه خلاق»

و با محوریت «اقتصاد فرهنگ و هنر»

تلاش های بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) برای طراحی، هدایت و برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های فرهنگی، هنری و بین المللی مرتبط با جشن های دهه کرامت طی شانزده دوره در قالب جشنواره امام رضا(ع) در 31 استان کشور و بسیاری از نقاط دنیا حقیقتاً قابل تقدیر است. لذا به سهم خود، از:

بنیاد بین المللی امام رضا(ع)

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات تخصصی گردشگری با اولویت «تکریم زوار خارجی»

با محوریت «اقتصاد زائر و سوغات»

رشد فعالیت های بین المللی اخیر نهاد متولی گردشگری استان، کاملاً محسوس است و خبر از آغاز تحرکاتی امیدبخش در عرصه ی توسعه ی مناسبات خارجی در ساحت گردشگری بویژه با کشورهای همسایه می دهد. لذا به سهم خود از جناب آقای ابوالفضل مکرمی فر و همکاران ساعی ایشان در اداره کل

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

سپاسگزاریم!

گزارش کامل از برنامه های فرهنگی "کنسولگری پاکستان در مشهد" و برگزاری نشست خبری + عکس

   |  چهارشنبه 6 دی 1396
align=bottom
پس از برگزاری اولین جلسه هم‌اندیشی سرکنسول جدید پاکستان در مشهد مقدس و مسئولین بخش اردو خبرگزاری تسنیم، برنامه‌های فرهنگی مختلفی برای اجرا در سالروز تولد بنیان گذار پاکستان طراحی شد. در این خصوص با تلاش مسئولین کنسولگری و همکاری خبرگزاری تسنیم صبح روز 25 دسامبر(4 دی) یک کنفرانس بزرگ خبری با حضور نمایندگان رسانه‌های مطرح کشور در محل کنسولگری برگزار شده و...
...  «عرفان محمود بخاری» به تبیین تلاش‌های «محمد علی جناح» پرداخت.

سرکنسول پاکستان در مشهد مقدس، جناح را صاحب اراده‌ای محکم دانست و گفت: وی برای تمام مردم از هر قوم و مذهب و رنگ و نژادی ارزش قائل بود و با توجه به موقعیت ایجاد شده نخستین بیداری اسلامی در شبه قاره را کلید زد.

بخاری سپس به ظرفیت‌های موجود بین ایران و پاکستان اشاره کرد و آن را موقعیتی مناسب برای افزایش ارتباط میان مردم دو کشور دانست.

وی خاطر نشان کرد: پاکستان همیشه در مبارزه و رویارویی با تروریسم در خط مقدم بوده  و مقابله با تروریسم در این کشور تنها به جنگ در کنار آمریکا خلاصه نمی‌شود.

بخاری در پاسخ به پرسشی درمورد حمایت ایران از کشمیر گفت: امروز کشمیر به یک منطقه کوچک در جهان محدود نمی‌شود و ایران، کشمیر را مانند فلسطین دانسته و از کشمیر و پاکستان پشتیبانی و حمایت کرده است در این خصوص باید به‌صورت ویژه از رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکر کرد.


وی در ادامه با اشاره به رویکرد پاکستان در مورد یمن گفت: دیدگاه پاکستان در مورد یمن مشخص است و البته صدها هزار کارگر پاکستان در عربستان مشغول به‌کار بودند و برای خانواده خود خرجی می‌فرستند که اخراج آنها برای پاکستان تبعات بدی داشته است  و از این بابت پاکستان متحمل خسارت مالی زیادی شده است.

وی افزود : پاکستان در قواعد و ارزش‌هایی که به آن ایمان دارد، پایدار و راسخ است و هزینه‌های آن را می‌پردازد. سرکنسول پاکستان در مشهد به ظرفیت‌های اقتصادی بین ایران و پاکستان اشاره و ابراز امیدواری کرد مبارزه جدی با قاچاق باعث رونق گرفتن تجارت بین دو کشور شود.

افتتاح یادمان «زیارت» در کنسولگری پاکستان

در ادامه سرکنسول پاکستان همراه با خبرنگاران برای افتتاح یادمان زیارت یا بازسازی شده مکانی که محمد علی جناح 60 روز آخر عمر خود را در آنجا سپری کرده بود حرکت کردند.


بخاری در توضیح این محل تصریح کرد: جناح به دلیل ابتلا به بیماری سل تنها چند ماه از عمر کشور پاکستان را درک کرد و سپس به منطقه‌ای در نزدیکی شهر کویته سفر کرده و 60 روز پایانی عمر خود را در اتاقی کوچک به سر برد که نمونه‌ای از آن در کنسولگری پاکستان افتتاح شده است.

تقدیر از خبرگزاری‌های برتر در حوزه پاکستان

برنامه دیگری که در روز ولادت جناح در کنسولگری اجرا شد، تقدیر از خبرگزاری‌های برتر در حوزه پاکستان بود.


خبرنگاران حاضر پس از آنکه با غذاهای سنتی پاکستانی پذیرایی شدند، به ترتیب تندیس ویژه کنسولگری را دریافت کرده و از آنها به دلیل تلاش برای ایجاد روابط دوستانه میان ایران و پاکستان تقدیر به عمل آمد.

مردم مشهد هم در این شادی سهیم شدند

بعد از ظهر روز دوشنبه، مسئولین کنسولگری پاکستان در مشهد پس از هماهنگی با دستگاه‌های ذی‌ربط اقدام به برپایی غرفه‌ای  روبروی بوستان باغ ملی کرده و از مردم مشهد با شیرینی و چای پذیرایی کردند.

در این اقدام جالب «عرفان محمود بخاری» کیک ویژه سال‌روز ولادت جناح را برید، که با استقبال فراوان مردم مشهد همراه شد.

توزیع بروشورهایی که حاوی مسابقاتی در مورد بنیان‌گذار پاکستان بود از دیگر برنامه‌های اجرا شده در غرفه  خارج از کنسولگری بود.

جلسه مشترک با حوزه هنری خراسان رضوی

یکی دیگر از پیشنهادهایخبرگزاری تسنیم که مورد موافقت سرکنسول پاکستان قرار گرفته و اجرایی شد برگزاری نشستی مشترک با مسئولین حوزه هنری خراسان رضوی بود که نتایج جالبی به همراه داشت.

با هماهنگی ها و توافقات صورت گرفته میان دو طرف، «مرادی» مسئول حوزه هنری خراسان رضوی اعلام کرد: به زودی فیلم « محمد علی جناح» در سینما هویزه مشهد اکران شده و عموم شهروندان می‌توانند با زندگی بینان‌گذار پاکستان آشنا شوند.

علاوه بر این قرار است به زودی از تندیس جناح در یکی از خیابان‌های پر تردد مشهد رونمایی شود تا مردم شاهد آغاز فصل جدیدی از هم‌کاری میان دو کشور باشند.

align=bottom


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم نظرات و دیدگاه های فعالان توسعه روابط خارجی مشهد

فراخوان شانزدهمین جشنواره ی بین المللی فرهنگی هنری امام رضا علیه السلام

پایگاه اطلاع رسانی مشهد 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام

عضویت در اندیشکده ی فرهیخت


معرفی برترین ها

در توسعه روابط خارجی مشهد - تیرماه 1397


رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و... با اولویت «ارتباطات» با محوریت «اقتصاد شهر»

1- اداره روابط خارجی شهرداری مشهد 2- نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق 3- اداره کل صنعت، و تجارت 4- اداره کل ورزش و جوانان 5- اتاق بازرگانی و صنایع استان

دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

1- دانشگاه فردوسی مشهد 2- دانشگاه علوم پزشکی مشهد 3- جامعه المصطفی العالمیه 4- دانشگاه آزاد اسلامی مشهد 5- دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) 6- دانشگاه علوم اسلامی رضوی


دیپلماسی فرهنگی، هنری، نمایشگاهی با اولویت جامعه خلاق و با محوریت «اقتصاد فرهنگ»

1- نمایشگاه بین المللی مشهد 2- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 3- بنیاد بین المللی امام رضا(ع) 4- نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی 5- دبیرخانه رویداد مشهد 2017

دیپلماسی زیارت و خدمات تخصصی گردشگری » با محوریت «اقتصاد زائر»

1- فرودگاه بین المللی مشهد 2- اداره امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی 3- بیمارستان تخصصی رضوی 4- معاونت زیارت استانداری 5- اداره کل گردشگری 6- اتحادیه هتلداران استان

معرفی فعال ترین واحد علمی شهر در عرصه دیپلماسی دانشگاهی

چرایی انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد؟

دانشگاه فردوسی مشهد مقدس، سومین دانشگاه كشور از نظر قدمت پس از دانشگاه های تهران و تبریز، در حالی شصت و هفتمین سال فعالیتش را سپری می كند که از میان 23 هزار دانشجوی این دانشگاه، حدود 1300 از آنان را دانشجویان خارجی و عمدتاً از کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان، پاکستان و ... و نیز کشورهای حاشیه ی خلیج فارس تشکیل می دهند. این دانشگاه با دارا بودن واحدهای فعالی همچون «اداره ی دانشجویان خارجی»، «دفتر همکاری های علمی و بین المللی»، «پردیس بین الملل» و «اداره کل روابط عمومی و بین الملل دانشگاه» و ...، سال بسیار پرکار و پررونقی را در عرصه ی مناسبات علمی و دانشگاهی با مراکز علمی و پژوهشی و واحدهای دانشگاهی سایر کشورها بویژه ....

آشنایی با نهادهای فعال در عرصه روابط خارجی مشهد

«اندیشکده بین المللی فرهیخت»
 Farhikht Think Tank -  www.farhikhtt.ir

Copyright © 2009
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com