• نشست صمیمی شهردار مشهد با دانشجویان خارجی دانشگاه فردوسی
  بیست و دوم مرداد ماه نود و هفت
 • قطار بین المللی مشهد - نخجوان آذربایجان
 • عرض تبریک به مناسبت ورود
  دانشگاه علوم پزشکی به نظام رتبه بندی شانگهای
  و کسب رتبه سوم دانشگاه های کشور بر اساس رتبه بندی جهانی وبومتریکس
 • آغاز عنقریب پرواز میان مشهد- باکو
  و مشهد- بصره
 • اسم و عنوان اندیشکده فرهیخت
  رصدخانه توسعه روابط خارجی مشهد با محوریت تکریم زائران غیرایرانی

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات»

و با محوریت «اقتصاد شهر»

برگزاری نشست بررسی فرصت های سرمایه گذاری استان با حضور هیئت سازمان سرمایه گذاری تایلند در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی در آخرین روز تیرماه گذشته، شایسته ی تقدیر است. از این رو از دفتر جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری ، و آقای دکتر سید مهدی رمضانی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان و نیز

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان

سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی»

و با محوریت «اقتصاد دانش»

دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق شد، برای نخستین بار به نظام رتبه بندی شانگهای ورود پیدا کند. براین اساس دانشگاه توانست در حوزه داروسازی و علوم دارویی (Pharmacy & Pharmaceutical Sciences) ...در رتبه ۱۵۱ تا ۲۰۰ در بین دانشگاه جهان قرار گیرد که جایگاه شاخص و قابل توجهی است. ما نیز ضمن تبریک این موفقیت، از:

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه پویا»

و با محوریت «اقتصاد فرهنگ و هنر»

تلاش های بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) برای طراحی، هدایت و برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های فرهنگی، هنری و بین المللی مرتبط با جشن های دهه کرامت طی شانزده دوره در قالب جشنواره امام رضا(ع) در 31 استان کشور و بسیاری از نقاط دنیا حقیقتاً قابل تقدیر است. لذا به سهم خود، از:

بنیاد بین المللی امام رضا(ع)

سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات تخصصی گردشگری با اولویت «تکریم زوار خارجی»

با محوریت «اقتصاد زائر و سوغات»

اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی در دهه کرامت97، واقعاً خوش درخشید. برنامه ریزی برای بهره مندی معنوی 158 هزار زائر خارجی از برنامه های حرم مطهر رضوی ویژه عرب زبانان، اردو زبانان، آذری زبانان، انگلیسی زبانان و فارسی زبانان مقیم کشورهای دیگر براستی ستودنی است. لذا به سهم خود از خادمان بین المللی حضرت در:

آستان قدس رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم!

برگزاری مراسم اختتامیه نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز با حضور وزیر علوم در دانشگاه فردوسی مشهد + تصاویر

   |  چهارشنبه 18 بهمن 1396
مراسم اختتامیه نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز در روز چهارشنبه 18 بهمن ماه 1396 در تالار اجتماعات دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد،دکتر باباخانی معاون اداری مالی دانشگاه فردوسی مشهد به نمایندگی از هیئت‌رئیسه دانشگاه، ضمن عرض خیرمقدم از میهمانان تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت:....
امیدوارم برگزاری نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز در مشهد مقدس در جوار بارگاه مقدس امام هشتم باعث خیروبرکت باشد و در سال‌های آتی با موفقیت هرچه بیشتر برگزار شود.

سپس دکتر طالبی رئیس دانشگاه اصفهان ضمن عرض سلام و خسته نباشید،بیان کرد: در دانشگاه اصفهان با قدمت حدود 70 ساله و وسعت قابل‌توجه آن و تعدد ساختمان‌های موجود در دست احداث، موضوع مدیریت سبز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی هم‌چنین از اقدامات دانشگاه اصفهان در کاهش مصرف انرژی، ازجمله؛ نصب کنتورهای آب،برق و گاز در ساختمان‌ها، عدم استفاده از لامپ‌های رشته‌ای و جایگزینی آن‌ها با لامپ‌های کم‌مصرف، ذخیره‌سازی سرمایش، تصفیه پساب خاکستری خوابگاه‌های دانشجویی، تفکیک زباله، آبیاری قطره‌ای، کاشت گونه‌های مقاوم به آفات، نصب هیئت‌رئیسه های خورشیدی، خبر داد.

دکتر طالبی در پایان از برگزاری همایش بین‌المللی دانشگاه سبز در سال آینده در دانشگاه اصفهان خبر داد.

دکتر عسکریان ،معاون اداری مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در آیین اختتامیه‌ نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: قرار بود هر دو سال همایش دانشگاه سبز برگزار بشود، اما تصمیم بر آن شد که این همایش بین‌المللی هرساله برگزار شود.

وی ابیانه ادامه داد: از سوی دوستان و میهمانان پاکستانی پیشنهادشده است که این همایش سال آینده در پاکستان برگزار شود، اما تصمیم گرفته شد این انتقال صورت نگیرد.

دکتر عسکریان گفت: تفاهم‌نامه‌ای قرار است بین ایران و کشورهای بنیاد اکو در راستای سیاست‌های سبز منعقد گردد. به گفته‌ی آنان، ایران بهترین کشور ازنظر سیاست‌های حافظ محیط‌زیست و سبز هست.

وی در مورد ادغام همایش‌های بین‌المللی گرین متریک و دانشگاه سبز در سال ۲۰۲۱ میلادی اظهار داشت: سال آینده اصفهان میزبان همایش دانشگاه سبز خواهد بود و سپس زنجان. چون در همان سال قرار بر آن بوده که همایش بین‌المللی گرین متریک برگزار شود، دو همایش در یکدیگر ادغام خواهند شد.

دکتر عسکریان ابیانه در پایان تصریح کرد: به گفته‌ی مدیران و میهمانان بین‌المللی این همایش، سطح فعالیت‌ها و میزبانی ایران و دانشگاه فردوسی مشهد را بالا دانستند.

دکتر شمس، مشاور وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری در جریان آیین اختتامیه نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز ضمن گرامیداشت دهه فجر و قدردانی از عوامل برگزاری این همایش به‌ویژه از دکتر عسکریان ، دکتر کافی ،دکتر بابا خانی و دبیرخانه همایش، تصریح کرد : حفظ محیط‌زیست ،صرفه‌جویی در مصرف جزو بدیهیات است و دانشگاه و دانشگاهیان باید در توسعه‌ی پایدار و حفظ محیط‌زیست و منابع پیشرو باشند

وی در پایان اظهار کرد :بی‌توجهی به محیط‌زیست مشکلات بسیاری را به وجود آورده است و امیدوارم با برگزاری این‌چنین همایش‌ها به فرهنگ‌سازی و حل معضلات این مسئله کمک کند.

در پایان مراسم بیانیه‌ پایانی نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز توسط مهندس منفرد، دبیر کارگروه مدیریت انرژی اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به شرح زیر  قرائت شد.

بیانیه پایانی نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز

شرکت‌کنندگان در اولین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه کشور که به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در تاریخ 17 و 18 بهمن ماه 1396 (6 و 7 فوریه ۲۰۱۸) برگزار شد؛ ضمن تأکید بر اهمیت برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی با حضور دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی کشور و متخصصین و صاحب نظران سایر کشور ها به منظور دستیابی به پایداری دانشگاه های کشور بر موارد ذیل توافق نمودند:

1- بر اساس مدل تراز تلفیقی-تطبیقی رتبه بندی ارزیابی دانشگاه های سبز که توسط وزارت علوم و با همکاری دانشگاه شیراز تهیه شده است ارزیابی دانشگاه های سبز ایران انجام شود.

2- بانک اطلاعاتی از اساتید مختصص و صاحب نظران در حوزه مدیریت سبز و مرتبط با موضوعات دانشگاه سبز تشکیل گردد تا ارتباط با پژوهشگران تقویت گردد.

3- وزارت علوم و سازمان برنامه جهت توسعه پروژه های مدیریت سبز از دانشگاه های فعال در این زمینه حمایت نمایند.

4- سالانه وضعیت پایداری دانشگاه ها بر اساس مدل ملی انجام و نتیجه آن به دانشگاه ها اعلام شود.

5- حمایت از حمل و نقل پاک با طراحی سیستم های سازگار با محیط زیست در دانشگاه ها به منظور فرهنگ سازی در زمینه کاهش استفاده از سوخت های فسیلی.

6- همکاری و تعامل با کارگروه مدیریت سبز وزارت علوم به منظور سیاست گذاری، برنامه ریزی وحمایت از اجرای پروژه های مدیریت سبز و برگزاری نشست های دوره ای با متخصصین و صاحب نظران دانشگاه های سراسر کشور و ایجاد اتاق فکر به منظور تسریع در رسیدن به اهداف مشخص شده توسط کارگروه مدیریت سبز وزارت علوم.

7- تهیه الگو برای پیاده سازی دانشگاه پایدار توسط کارگروه مدیریت سبز وزارت علوم با همکاری دانشگاه های سراسر کشور.

8- تهیه پیش نویس تفاهم نامه فی ما بین بنیاد علمی اکو و وزارت علوم، تحقیقات وفناوری در خصوص انتقال تجربیات دانشگاه سبز ایران به کشورهای عضو اکو.


در پایان شرکت‌کنندگان ضمن قدردانی از وزیر محترم علوم تحقیقات فناوری و معاون محترم توسعه امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیران و کارشناسان آن سازمان جهت حضور در این همایش و قدردانی از معاونت اداری و مالی و مدیریت منابع، و اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم از میزبانی و مهمان‌نوازی دانشگاه فردوسی مشهد در مدت زمان برگزاری همایش تشکر می‌نمایند. همچنین مراتب قدردانی خود را از جناب آقای دکتر کافی ریاست محترم دانشگاه فردوسی مشهد و رییس همایش، و کلیه دست اندر کاران اجرایی و علمی همایش کمال تشکر و قدردانی را دارد.

شرکت کنندگان در این همایش از ریاست محترم دانشگاه اصفهان مسئولین محترم آن دانشگاه بابت قبول میزبانی دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز تشگر و قدردانی می نمایند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


عضویت در اندیشکده ی فرهیخت

ارزیابی و رصد رویدادهای بین المللی مشهد تا مرداد ماه 1397


دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»


دیپلماسی زیارت و خدمات تخصصی گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»


«اندیشکده بین المللی فرهیخت»
 Farhikht Think Tank -  www.farhikhtt.ir

Copyright © 2009
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com