• اتفاقی ناخوشایند برای رویکرد برنامه های بین المللی شهر!
  حذف رویکرد                            از سیزدهمین دوره
  بین الملل
  نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد
 • افتخاری ارزنده برای
  دانشگاه علوم پزشکی مشهد
  ورود برای نخستین بار در رتبه بندی علمی و پژوهشی
  مرکز علوم و فناوری لایدن هلند
  30 اردیبهشت 97
 • و باز هم افتخاری دیگر...
  قرارگیری نام بیمارستان فوق تخصصی
  خاتم الانبیاء(ص) مشهد
  در ردیف معتبرترین مراکز آموزشی
  انجمن آسیا و اقیانوسیه
 • آیین اختتامیه ی
  ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو
  با حضور ۶۰ شخصیت برجسته از ۲۲ کشور جهان در مشهد - 22 تا 24 اردیبهشت
 • اسم و عنوان اندیشکده فرهیخت
 • slidebg1

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و ورزشی با اولویت «ارتباطات»

و با محوریت «اقتصاد شهر»

سرآمد تلاشگران دیپلماسی عمومی طی هفته های اخیر، همچنان، ارگان مدیریت عالی شهری بویژه اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد و خاصه معاونت روابط خارجی آن است. لذا به سهم خود از

شهرداری مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم

رصد دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی»

و با محوریت «اقتصاد دانش»

همان طور که انتظارش می رفت، این هفته نیز دانشگاه فردوسی مشهد مانند هفته ها و ماه های گذشته، در این عرصه خوش درخشید! آفرین به دکتر کافی و سایر همکارانشان، از این رو به سهم خود، از،

دانشگاه فردوسی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم.

رصد دیپلماسی مذهبی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و نمایشگاهی

با محوریت «اقتصاد فرهنگ و دین»

هرچند بابت افزایش حجم فعالیت های این عرصه طی ماه های اخیر خاصه پس از افول ستاره رویداد «مشهد 2017»، سپاسگزاریم، اما از بابت حذف رویکرد «بین الملل» از 13همین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد، از

اداره کل ارشاد استان و شهرداری مشهد

عمیقاً گلایه مندیم!

رصد دیپلماسی گردشگری دینی، هتل داری و فرودگاهی با اولویت «تکریم زوار خارجی»

با محوریت «اقتصاد زائر و سوغات»

طی هفته های اخیر، آستان قدس رضوی در این عرصه ها، خوش درخشید! بویژه با میزبانی از ششمین کنفرانس بین المللی افق نو و حضور 60 چهره شاخص از سراسر جهان در مشهد، لذا به سهم خود، از

آستان قدس رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم.

برگزاری مراسم اختتامیه نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز با حضور وزیر علوم در دانشگاه فردوسی مشهد + تصاویر

   |  چهارشنبه 18 بهمن 1396
مراسم اختتامیه نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز در روز چهارشنبه 18 بهمن ماه 1396 در تالار اجتماعات دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد،دکتر باباخانی معاون اداری مالی دانشگاه فردوسی مشهد به نمایندگی از هیئت‌رئیسه دانشگاه، ضمن عرض خیرمقدم از میهمانان تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت:....
امیدوارم برگزاری نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز در مشهد مقدس در جوار بارگاه مقدس امام هشتم باعث خیروبرکت باشد و در سال‌های آتی با موفقیت هرچه بیشتر برگزار شود.

سپس دکتر طالبی رئیس دانشگاه اصفهان ضمن عرض سلام و خسته نباشید،بیان کرد: در دانشگاه اصفهان با قدمت حدود 70 ساله و وسعت قابل‌توجه آن و تعدد ساختمان‌های موجود در دست احداث، موضوع مدیریت سبز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی هم‌چنین از اقدامات دانشگاه اصفهان در کاهش مصرف انرژی، ازجمله؛ نصب کنتورهای آب،برق و گاز در ساختمان‌ها، عدم استفاده از لامپ‌های رشته‌ای و جایگزینی آن‌ها با لامپ‌های کم‌مصرف، ذخیره‌سازی سرمایش، تصفیه پساب خاکستری خوابگاه‌های دانشجویی، تفکیک زباله، آبیاری قطره‌ای، کاشت گونه‌های مقاوم به آفات، نصب هیئت‌رئیسه های خورشیدی، خبر داد.

دکتر طالبی در پایان از برگزاری همایش بین‌المللی دانشگاه سبز در سال آینده در دانشگاه اصفهان خبر داد.

دکتر عسکریان ،معاون اداری مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در آیین اختتامیه‌ نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: قرار بود هر دو سال همایش دانشگاه سبز برگزار بشود، اما تصمیم بر آن شد که این همایش بین‌المللی هرساله برگزار شود.

وی ابیانه ادامه داد: از سوی دوستان و میهمانان پاکستانی پیشنهادشده است که این همایش سال آینده در پاکستان برگزار شود، اما تصمیم گرفته شد این انتقال صورت نگیرد.

دکتر عسکریان گفت: تفاهم‌نامه‌ای قرار است بین ایران و کشورهای بنیاد اکو در راستای سیاست‌های سبز منعقد گردد. به گفته‌ی آنان، ایران بهترین کشور ازنظر سیاست‌های حافظ محیط‌زیست و سبز هست.

وی در مورد ادغام همایش‌های بین‌المللی گرین متریک و دانشگاه سبز در سال ۲۰۲۱ میلادی اظهار داشت: سال آینده اصفهان میزبان همایش دانشگاه سبز خواهد بود و سپس زنجان. چون در همان سال قرار بر آن بوده که همایش بین‌المللی گرین متریک برگزار شود، دو همایش در یکدیگر ادغام خواهند شد.

دکتر عسکریان ابیانه در پایان تصریح کرد: به گفته‌ی مدیران و میهمانان بین‌المللی این همایش، سطح فعالیت‌ها و میزبانی ایران و دانشگاه فردوسی مشهد را بالا دانستند.

دکتر شمس، مشاور وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری در جریان آیین اختتامیه نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز ضمن گرامیداشت دهه فجر و قدردانی از عوامل برگزاری این همایش به‌ویژه از دکتر عسکریان ، دکتر کافی ،دکتر بابا خانی و دبیرخانه همایش، تصریح کرد : حفظ محیط‌زیست ،صرفه‌جویی در مصرف جزو بدیهیات است و دانشگاه و دانشگاهیان باید در توسعه‌ی پایدار و حفظ محیط‌زیست و منابع پیشرو باشند

وی در پایان اظهار کرد :بی‌توجهی به محیط‌زیست مشکلات بسیاری را به وجود آورده است و امیدوارم با برگزاری این‌چنین همایش‌ها به فرهنگ‌سازی و حل معضلات این مسئله کمک کند.

در پایان مراسم بیانیه‌ پایانی نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز توسط مهندس منفرد، دبیر کارگروه مدیریت انرژی اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به شرح زیر  قرائت شد.

بیانیه پایانی نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز

شرکت‌کنندگان در اولین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه کشور که به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در تاریخ 17 و 18 بهمن ماه 1396 (6 و 7 فوریه ۲۰۱۸) برگزار شد؛ ضمن تأکید بر اهمیت برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی با حضور دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی کشور و متخصصین و صاحب نظران سایر کشور ها به منظور دستیابی به پایداری دانشگاه های کشور بر موارد ذیل توافق نمودند:

1- بر اساس مدل تراز تلفیقی-تطبیقی رتبه بندی ارزیابی دانشگاه های سبز که توسط وزارت علوم و با همکاری دانشگاه شیراز تهیه شده است ارزیابی دانشگاه های سبز ایران انجام شود.

2- بانک اطلاعاتی از اساتید مختصص و صاحب نظران در حوزه مدیریت سبز و مرتبط با موضوعات دانشگاه سبز تشکیل گردد تا ارتباط با پژوهشگران تقویت گردد.

3- وزارت علوم و سازمان برنامه جهت توسعه پروژه های مدیریت سبز از دانشگاه های فعال در این زمینه حمایت نمایند.

4- سالانه وضعیت پایداری دانشگاه ها بر اساس مدل ملی انجام و نتیجه آن به دانشگاه ها اعلام شود.

5- حمایت از حمل و نقل پاک با طراحی سیستم های سازگار با محیط زیست در دانشگاه ها به منظور فرهنگ سازی در زمینه کاهش استفاده از سوخت های فسیلی.

6- همکاری و تعامل با کارگروه مدیریت سبز وزارت علوم به منظور سیاست گذاری، برنامه ریزی وحمایت از اجرای پروژه های مدیریت سبز و برگزاری نشست های دوره ای با متخصصین و صاحب نظران دانشگاه های سراسر کشور و ایجاد اتاق فکر به منظور تسریع در رسیدن به اهداف مشخص شده توسط کارگروه مدیریت سبز وزارت علوم.

7- تهیه الگو برای پیاده سازی دانشگاه پایدار توسط کارگروه مدیریت سبز وزارت علوم با همکاری دانشگاه های سراسر کشور.

8- تهیه پیش نویس تفاهم نامه فی ما بین بنیاد علمی اکو و وزارت علوم، تحقیقات وفناوری در خصوص انتقال تجربیات دانشگاه سبز ایران به کشورهای عضو اکو.


در پایان شرکت‌کنندگان ضمن قدردانی از وزیر محترم علوم تحقیقات فناوری و معاون محترم توسعه امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیران و کارشناسان آن سازمان جهت حضور در این همایش و قدردانی از معاونت اداری و مالی و مدیریت منابع، و اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم از میزبانی و مهمان‌نوازی دانشگاه فردوسی مشهد در مدت زمان برگزاری همایش تشکر می‌نمایند. همچنین مراتب قدردانی خود را از جناب آقای دکتر کافی ریاست محترم دانشگاه فردوسی مشهد و رییس همایش، و کلیه دست اندر کاران اجرایی و علمی همایش کمال تشکر و قدردانی را دارد.

شرکت کنندگان در این همایش از ریاست محترم دانشگاه اصفهان مسئولین محترم آن دانشگاه بابت قبول میزبانی دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز تشگر و قدردانی می نمایند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم نظرات و دیدگاه های فعالان توسعه روابط خارجی مشهد

پایگاه اطلاع رسانی مشهد 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام

عضویت در اندیشکده ی فرهیخت


معرفی برترین ها

در توسعه روابط خارجی مشهد - تا اردیبهشت 1397


دیپلماسی عمومی با اولویت شهری، اقتصادی، سیاسی و ورزشی با محوریت «اقتصاد شهر»

1- اداره روابط خارجی شهرداری مشهد 2- اداره کل صنعت، معدن و تجارت 3- نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور 4- اداره کل ورزش و جوانان 5- اتاق بازرگانی و صنایع استان

دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

1- دانشگاه فردوسی مشهد 2- دانشگاه علوم پزشکی مشهد 3- جامعه المصطفی العالمیه 4- دانشگاه آزاد اسلامی مشهد 5- دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) 6- دانشگاه علوم اسلامی رضوی

دیپلماسی فرهنگی، هنری، اجتماعی و نمایشگاهی با محوریت «اقتصاد فرهنگ»

1- دبیرخانه رویداد مشهد 2017 2- نمایشگاه بین المللی مشهد 3- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 4- بنیاد بین المللی امام رضا(ع) 5- نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

دیپلماسی زیارت و گردشگری، هتل داری و خدمات فرودگاهی » با محوریت «اقتصاد زائر»

1- فرودگاه بین المللی مشهد 2- اداره امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی 3- بیمارستان تخصصی رضوی 4- معاونت زیارت استانداری 5- اداره کل گردشگری 6- اتحادیه هتلداران استان


آشنایی با نهادهای فعال در عرصه روابط خارجی مشهد

«اندیشکده بین المللی فرهیخت»
 Farhikht Think Tank -  www.farhikhtt.ir

Copyright © 2009
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com