• نشست صمیمی شهردار مشهد با دانشجویان خارجی دانشگاه فردوسی
  بیست و دوم مرداد ماه نود و هفت
 • قطار بین المللی مشهد - نخجوان آذربایجان
 • عرض تبریک به مناسبت ورود
  دانشگاه علوم پزشکی به نظام رتبه بندی شانگهای
  و کسب رتبه سوم دانشگاه های کشور بر اساس رتبه بندی جهانی وبومتریکس
 • آغاز عنقریب پرواز میان مشهد- باکو
  و مشهد- بصره
 • اسم و عنوان اندیشکده فرهیخت
  رصدخانه توسعه روابط خارجی مشهد با محوریت تکریم زائران غیرایرانی

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات»

و با محوریت «اقتصاد شهر»

برگزاری نشست بررسی فرصت های سرمایه گذاری استان با حضور هیئت سازمان سرمایه گذاری تایلند در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی در آخرین روز تیرماه گذشته، شایسته ی تقدیر است. از این رو از دفتر جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری ، و آقای دکتر سید مهدی رمضانی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان و نیز

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان

سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی»

و با محوریت «اقتصاد دانش»

دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق شد، برای نخستین بار به نظام رتبه بندی شانگهای ورود پیدا کند. براین اساس دانشگاه توانست در حوزه داروسازی و علوم دارویی (Pharmacy & Pharmaceutical Sciences) ...در رتبه ۱۵۱ تا ۲۰۰ در بین دانشگاه جهان قرار گیرد که جایگاه شاخص و قابل توجهی است. ما نیز ضمن تبریک این موفقیت، از:

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه پویا»

و با محوریت «اقتصاد فرهنگ و هنر»

تلاش های بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) برای طراحی، هدایت و برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های فرهنگی، هنری و بین المللی مرتبط با جشن های دهه کرامت طی شانزده دوره در قالب جشنواره امام رضا(ع) در 31 استان کشور و بسیاری از نقاط دنیا حقیقتاً قابل تقدیر است. لذا به سهم خود، از:

بنیاد بین المللی امام رضا(ع)

سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات تخصصی گردشگری با اولویت «تکریم زوار خارجی»

با محوریت «اقتصاد زائر و سوغات»

اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی در دهه کرامت97، واقعاً خوش درخشید. برنامه ریزی برای بهره مندی معنوی 158 هزار زائر خارجی از برنامه های حرم مطهر رضوی ویژه عرب زبانان، اردو زبانان، آذری زبانان، انگلیسی زبانان و فارسی زبانان مقیم کشورهای دیگر براستی ستودنی است. لذا به سهم خود از خادمان بین المللی حضرت در:

آستان قدس رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم!

حضور کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی برای تدریس کلاس مدیریتی در مشهد

   |  جمعه 20 بهمن 1396
سرمربی پرتغالی امروز در یکی از هتل‌های پنج‌ستاره مشهد یک کلاس دو ساعته برگزار می کند و بعد از آن به تهران بر می گردد. جواد طاری‌بخش- شهرآراآنلاین، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران،دیروز به مشهد آمد؛ اما نه برای یک برنامه فوتبالی، بلکه برای حضور در همایش یک بانک خصوصی. بانکی که چندماهی می‌شود بیلبوردهایش با عکس شیک و مجلسی کی‌روش در خیابان‌های شهرهای مختلف ایران خودنمایی می‌کند،...
سرمربی تیم ملی را دعوت کرده تا برای مدیرانش کلاسی با موضوع مدیریت سازمانی بگذارد.این سفر در بی‌خبری کامل هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان انجام شد و ازآنجایی‌که کی‌روش با این بانک قرارداد دارد، سفری غیرفوتبالی تلقی می‌شود. سرمربی پرتغالی امروز در یکی از هتل‌های پنج‌ستاره مشهد یک کلاس دو ساعته برگزار می کند و بعد از آن به تهران بر می گردد. در این سفر هیچ برنامه ورزشی برای کی‌روش در نظر گرفته نشده و او با خواست خودش فقط در این جلسه شرکت می‌کند.

شوک  حضور کی‌روش  در مشهد

 کی‌روش که قرار بود سفرش به مشهد در سکوت خبری محض انجام شود، به‌محض ورود به پاویون فرودگاه تعداد زیادی از عکاسان را دید که او را محاصره کرده بودند و همین باعث شد تا چهره بشاش کی‌روش در همان لحظات اولیه برافروخته و البته با شوک روبه‌رو شود. فاصله فرودگاه تا هتل مجلل در نزدیکی حرم امام‌رضا (ع) نیز این فرصت را به‌خوبی در اختیار رسانه‌ها قرار داد که هر کدام تفسیری از سفر کی‌روش به مشهد داشته باشند و آن را به‌سرعت روی کانال‌های خبری یا سایت‌های خود به‌همراه عکس و فیلم قرار بدهند. مرد پرتغالی اما در ورودی هتل نیز با سیل بیشتر رسانه‌ها روبه‌رو شد و همین باعث شد تا او به‌سرعت ساکش را از ماشین بردارد و به‌سمت اتاق درنظر‌گرفته‌شده خودش حرکت کند.

سلبریتی محبوب

همکاری با یکی از بانک‌های خصوصی به‌عنوان سفیر، نخستین کار تبلیغاتی کارلوس کی‌روش در طول حضورش در ایران است. او پیش‌ازاین وقتی در انگلیس، اسپانیا و آفریقای جنوبی مشغول بود، درگیر پروژه‌های تبلیغاتی نمی‌شد؛ اما در هفتمین‌سال حضورش در ایران پیشنهاد یک بانک خصوصی را برای همکاری و تبلیغات پذیرفته است. آنچه در همکاری کی‌روش با این بانک، جالب به نظر می‌رسد، انتخاب سرمربی تیم‌ ملی به‌عنوان سفیر بین‌المللی این بانک است. درواقع قرار نیست کی‌روش در ایران مردم را برای استفاده از خدمات بانکی این مجموعه ترغیب کند، بلکه برای دستیابی به اهداف دیگری از طرف این مجموعه انتخاب شده است. کی‌روش به‌نوبه خود، فردی مشهور با وجاهت بین‌المللی است و به‌دلیل پروژه‌های خیریه و برنامه‌هایی که برای حفظ محیط‌ زیست دارد، از محبوبیت زیادی در دنیا برخوردار شده است. موفقیت‌های او با تیم‌ملی فوتبال هم مزیدبر‌علت شد تا این بانک، انتخاب هوشمندانه‌ای را داشته باشد و مرد پرتغالی را به‌عنوان سفیر خود در دنیا انتخاب کند. درواقع کارلوس کی‌روش قرار نیست کاری تبلیغاتی برای این مجموعه اقتصادی انجام دهد. او به‌عنوان حامی این برند در همایش‌های داخلی و خارجی شرکت خواهد کرد تا معرفی معتبر برای آن باشد.

جزئیات دیگر سفر کی‌روش

سفر کی‌روش به مشهد که از دیروز آغاز شد، قرار است عصر امروز به پایان برسد. سرمربی تیم‌ملی آن‌گونه که گفتیم، ظهر امروز در یکی از همایش‌های داخلی در مشهد در طبقه هفدهم هتل محل اقامتش شرکت خواهد کرد و برای مدیران ادارات و بانک‌ها سخنرانی خواهد داشت. او طی ماه‌های آینده قرار است میهمان ویژه افتتاح نمایندگی این بانک در ایتالیا هم باشد. این‌طور که به گوش می‌رسد، کی‌روش  ممکن است  امروز دیداری را هم با مهندس تقی‌زاده‌خامسی، شهردار مشهد، داشته باشد . رفتن به حرم مطهر امام‌رضا(ع) ویژه ترین برنامه حاشیه ای سفر سر مربی تیم ملی به مشهد است. البته در این برنامه شیشلیک شاندیز هم جای ویژه ای دارد.

کی روش :فرصت آمدن به مشهد را نداریم

شخصیت حرفه ای  کی روش به گونه ای است که در این سفر هیچ صحبتی درباره فوتبال نمی‌کند. سر مربی تیم ملی که تحت‌عنوان استاد مدیریت به مشهد آمده است، مطابق قرارداد خود فقط در این راستا حرف می‌زند و به همین خاطر به همه رسانه ها اعلام کرد هیچ صحبتی درباره ورزش و به‌ویژه فوتبال ندارد.  با این همه او در گفت‌وگویی کوتاه با شهرآرا در لابی هتل محل اقامتش درباره اینکه آیا فرصتی فراهم خواهد شد تا تیم ملی، اردو یا بازی تدارکاتی را در مشهد داشته باشد، گفت: خوش‌حالم که به مشهد آمدم؛ ولی باید عنوان کنم که ما برنامه‌ریزی خود را برای آماده‌سازی تیم ملی انجام دادیم و متأسفانه نمی‌توانیم تا پیش از جام‌جهانی به مشهد سفری داشته باشیم. به‌هر‌حال من همه شهرهای ایران را دوست دارم، ولی فرصتی نداشتم تا بخواهم به آن‌ها سفر کنم. درباره فوتبال مشهد هم باید بگویم که نسبت به تیم‌های پدیده و مشکی‌پوشان شناخت دارم و برای آن‌ها همچون سایر تیم‌های لیگ آرزوی موفقیت دارم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


عضویت در اندیشکده ی فرهیخت

ارزیابی و رصد رویدادهای بین المللی مشهد تا مرداد ماه 1397


دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»


دیپلماسی زیارت و خدمات تخصصی گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»


«اندیشکده بین المللی فرهیخت»
 Farhikht Think Tank -  www.farhikhtt.ir

Copyright © 2009
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com