• نشست صمیمی شهردار مشهد با دانشجویان خارجی دانشگاه فردوسی
  بیست و دوم مرداد ماه نود و هفت
 • قطار بین المللی مشهد - نخجوان آذربایجان
 • عرض تبریک به مناسبت ورود
  دانشگاه علوم پزشکی به نظام رتبه بندی شانگهای
  و کسب رتبه سوم دانشگاه های کشور بر اساس رتبه بندی جهانی وبومتریکس
 • آغاز عنقریب پرواز میان مشهد- باکو
  و مشهد- بصره
 • اسم و عنوان اندیشکده فرهیخت
  رصدخانه توسعه روابط خارجی مشهد با محوریت تکریم زائران غیرایرانی

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات»

و با محوریت «اقتصاد شهر»

برگزاری نشست بررسی فرصت های سرمایه گذاری استان با حضور هیئت سازمان سرمایه گذاری تایلند در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی در آخرین روز تیرماه گذشته، شایسته ی تقدیر است. از این رو از دفتر جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری ، و آقای دکتر سید مهدی رمضانی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان و نیز

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان

سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی»

و با محوریت «اقتصاد دانش»

دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق شد، برای نخستین بار به نظام رتبه بندی شانگهای ورود پیدا کند. براین اساس دانشگاه توانست در حوزه داروسازی و علوم دارویی (Pharmacy & Pharmaceutical Sciences) ...در رتبه ۱۵۱ تا ۲۰۰ در بین دانشگاه جهان قرار گیرد که جایگاه شاخص و قابل توجهی است. ما نیز ضمن تبریک این موفقیت، از:

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه پویا»

و با محوریت «اقتصاد فرهنگ و هنر»

تلاش های بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) برای طراحی، هدایت و برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های فرهنگی، هنری و بین المللی مرتبط با جشن های دهه کرامت طی شانزده دوره در قالب جشنواره امام رضا(ع) در 31 استان کشور و بسیاری از نقاط دنیا حقیقتاً قابل تقدیر است. لذا به سهم خود، از:

بنیاد بین المللی امام رضا(ع)

سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات تخصصی گردشگری با اولویت «تکریم زوار خارجی»

با محوریت «اقتصاد زائر و سوغات»

اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی در دهه کرامت97، واقعاً خوش درخشید. برنامه ریزی برای بهره مندی معنوی 158 هزار زائر خارجی از برنامه های حرم مطهر رضوی ویژه عرب زبانان، اردو زبانان، آذری زبانان، انگلیسی زبانان و فارسی زبانان مقیم کشورهای دیگر براستی ستودنی است. لذا به سهم خود از خادمان بین المللی حضرت در:

آستان قدس رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم!

رییس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی: محمد دانشور با لباس آستان‌قدس سوم آسیا شد اما آنها توجه نکردند

   |  دوشنبه 17 اردیبهشت 1397
مهدی روزبهانه می‌گوید در مسابقات قهرمانی آسیا محمد دانشور را به عنوان سفیر آستان قدس به مقام سوم آسیا دست یافته و با لباس سفیر آستان قدس بر روی سکو رفته اما هیچ توجهی از این نهاد به مدال‌آوری وی نشده‌است. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهدی روزبهانه در نشست خبری پنجمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ چشمه سبز گلمکان اظهار کرد:...
برای پنجمین سال متوالی مسابقات جایزه بزرگ چشمه ‌سبز را در شهر گلمکان برگزار خواهیم‌کرد. تیم‌های یمن، مغولستان، ترکیه و افغانستان برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده‌بودند، ولی با توجه به اینکه این مسابقات در تقویم  یوسی‌آی ثبت شده باز هم این مسابقات با مسابقات قهرمانی آسیایی در کشور فیلیپین همزمان شد.


رئیس هیات دوچرخه‌سواری خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر شرکت‌کنندگان این کشورها در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده‌بودند، اعلام کردند در صورتی در این مسابقات حاضر می‌شوند که هزینه رفت‌و‌آمد مستقیم از فیلیپین به ایران را بپردازیم.


روزبهانه عنوان کرد: با توجه به هزینه بالایی که این موضوع در پی داشت،  نتوانستیم از حضور این کشورها در این مسابقات استفاده کنیم، ولی امیدواریم در سال آینده بتوانیم شاهد حضور کشورهای زیادی در این مسابقات باشیم.

وی افزود: سالانه در کشور ایران دو تور بین‌المللی برگزار می‌شود. به جز تور آذربایجان، تور چشمه‌سبز گلمکان، دو مسابقه بین‌المللی دوچرخه‌سواری در ایران است که در تقویم یوسی‌آی ثبت شده‌است.


رئیس هیات دوچرخه‌سواری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم حدود 100 رکاب‌زن در این مسابقات حضور داشته‌باشند و قطعا سطح مسابقات بالا خواهد بود.

روزبهانه گفت: جوایزی در خور شان برای قهرمانان این مسابقات در نظر گرفته‌ شده‌است. در بخش بزرگسالان به ده نفر اول مبلغ ده میلیون تومان و در بخش جوانان برای  10 نفر  نخست، 5 میلیون در نظر گرفته‌ایم.

وی اضافه کرد: طول این مسیر حدود 6 کیلومتر است که پیش‌بینی کرده‌ایم برای جوانان سه دور و برای بزرگسالان 5 دور در نظر گرفته‌ایم. 

رئیس هیات دوچرخه‌سواری خراسان رضوی اظهار کرد: اسپانسر برای ثبت این تور بین‌المللی نزدیک به 5 میلیون هزینه کرده‌ تا بتواند این مسابقات در تقویم یوسی‌آی ثبت شود. امیدوارم با توجه به اینکه دوچرخه‌سواری کوهستان علاقه‌مندان زیادی دارد، استقبال خوبی از این مسابقات شاهد باشیم. 


وی گفت: مسیر مسابقات از طرف یوسی‌آی تعریف شده و در حال حاضر این مسابقات در سطح کلاس C برگزار می‌شود و سال آینده هم در همین کلاس، مسابقاتی را برگزار خواهیم‌کرد. 

روزبهانه در خصوص توقف فعالیت ایستگاه‌های دوچرخه، برای دوچرخه‌سواران در سطح شهر تصریح کرد: این موضوع تاکنون اتفاق نیفتاده اما طی صحبت‌هایی که داشتیم باید دوچرخه‌ای که برای علاقه‌مندان به رشته دوچرخه‌سواری فراهم کنیم کیفیت بالاتری داشته‌باشند و علاوه بر‌ آن فرهنگ‌سازی خوبی در جامعه داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

وی درباره مشکلات دوچرخه‌سواری در بخش بانوان، عنوان کرد: فدراسیون هیچ نامه‌ای به ما نداده تا جلوی مسابقات بانوان را در سطح مشهد بگیریم، هفته گذشته مسابقات بانوان استان در مجموعه ورزشی ثامن‌الائمه برگزار شد و خیلی خوشحالیم که بانوان استان در سطح کشور مقام سوم را کسب کرده‌اند.

رئیس هیات دوچرخه‌سواری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: به هیچ‌عنوان کشوری مثل ژاپن در این مسابقات شرکت نمی‌کنند و امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم سطح این مسابقات را بالا ببریم تا بتوانیم شاهد حضور تمامی کشورها در این مسابقات باشیم.  

روزبهانه در خصوص تعامل با آستان قدس بیان کرد:  در چند سال گذشته موفق شدیم جزو برترین هیئت‌های دوچرخه‌سواری در سطح کشور باشیم، پیشنهادات زیادی برای همکاری به صورت‌های مختلف به ادارات و ارگان‌های مختلفی دادیم، اما واقعیت این است که آستان قدس رضوی هیچ تلاشی در خصوص ورزش قهرمانی نخواهدداشت.

وی گفت: با توجه به اینکه هاشمی جواهری به عنوان مسئول تربیت‌بدنی آستان قدس فعالیت می‌کند، انتظار داشتیم اقدامات لازم را در خصوص همکاری هرچه بیشتر با رشته‌ای مثل دوچرخه‌سواری انجام دهد ولی متاسفانه هیچ همکاری با هیات دوچرخه‌سواری تاکنون انجام نشده‌است.

رئیس هیات دوچرخه‌سواری خراسان رضوی بیان کرد: حتی در مسابقات قهرمانی آسیا محمد دانشور را به عنوان سفیر آستان قدس انتخاب کردیم و بعد از اینکه این دوچرخه‌سوار توانست مقام سوم آسیا را کسب کند، با لباس سفیر آستان قدس بر روی جایگاه رفت، ولی متاسفانه بعد از برگشت به شهر مشهد هیچ توجهی از سمت آستان قدس نشد که این موضوع برای ما تعجب برانگیز بود.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


عضویت در اندیشکده ی فرهیخت

ارزیابی و رصد رویدادهای بین المللی مشهد تا مرداد ماه 1397


دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»


دیپلماسی زیارت و خدمات تخصصی گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»


«اندیشکده بین المللی فرهیخت»
 Farhikht Think Tank -  www.farhikhtt.ir

Copyright © 2009
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com