اندیشکده بین المللی فرهیخت 
  دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی شهر 
  www.farhikhtt.ir  

برترین های دیپلماسی ...

اهدای ده قلب طلایی در
آیین اختتامیه دومین کنگره بین المللی
«پزشکان قلب ایران و اروپا»
متشکل از پانصد تن از متخصصان داخلی و خارجی
مشهد - 14 تا 17 آذر 97 - بیمارستان رضوی

یکشنبه 13 آبان 1397 | بیش از یک میلیون متر مربع، زیربنای کل حرم رضوی است! رواق بسیار زیبا و تازه احداث دارالحجه هم با 7 هزار متر مربع مساحت، واقع در طبقه ی منهای یک، به دلیل نزدیکی به سرداب مقدس، بسیار مورد علاقه زوار داخلی و خارجی... | به قلم «عبدالرضا زرگری»

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دوشنبه 12 شهریور 1397 | چرا متولیان گردشگری استان به طور مطلق می گویند سرمایه گذاری در حوزه تأسیسات گردشگری اشباع شده؟! در حالی که باید بگویند فقط در لایه میانی یعنی هتل های 4 و 5 ستاره اشباع شدیم، اما در لایه بالا یعنی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی شهری / نشست شهردار منتخب و اعضای شورای شهر با سفرا و فعالان اقتصادی افغانستان، پاکستان، قزاقستان، گرجستان، تاجیکستان، ترکیه و نماینده آیسسکو در مشهد + گزارش تصویری

محمد رضا کلایی شهردار منتخب مشهد در نشست با جمعی از سفرا و فعالان اقتصادی خارجی؛ نقشه راه و زمینه های سرمایه گذاری اقتصادی در مشهد ظرف دو هفته تدوین شود/ پیشنهاد می کنم خیابانی در کشورهای سرمایه گذار به نام مشهد یا فردوسی نامگذاری شود. خوشبختانه اکنون در مشهد همه به یک بلوغ در زمینه سرمایه گذاری اقتصادی رسیده و عزم همکاری نیز در این زمینه وجود دارد.... | جمعه 9 آذر 1397

دیپلماسی ...

شهری / کارشناس سازمان ملل در نشست متروپلیس: یافتن ابزارهای تامین مالی جدید برای شهرداری مشهد با استفاده از تجارب جهانی

   |  سه شنبه 6 آذر 1397
align=bottom
کارشناس دفتر UN-Habitat سازمان ملل متحد گفت: در این کارگاه آموزشی به دنبال یافتن راه‌های جدید برای تامین مالی شهرداری مشهد هستیم تا آن را به کارشناسان این سازمان آموزش دهیم. ژان دو پلسیس در کارگاه آموزشی متروپلیس با عنوان " تامین مالی مبتنی بر زمین برای شهرهای مسئولیت‌پذیر" که به همت معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌ انسانی شهرداری مشهد در هتل همای شماره 2 برگزار شد،...
... بیان کرد: باعث افتخار من است که به جمهوری اسلامی ایران و شهر مشهد سفر کرده‌ام.
وی افزود: زمین مساله پیچیده‌ای است که حتی شهرهای بسیار بزرگ هم با آن مشکل دارند. زمین و ظرفیت‌های آن باید موتور توسعه و سعادت باشد.
ژان دو پلسیس ادامه داد: من یکی از کارکنان دفتر UN-Habitat سازمان ملل در نایروبی کنیا هستم که کارش استفاده از ابزارهای مبتنی بر زمین برای تامین مالی شهرها است.
وی تاکید کرد: ما کارگاه‌های آموزشی زیادی در همه نقاط جهان برگزار کرده و می‌کنیم اما همه راه حل‌ها را نمی‌توان در این کارگاه‌ها یافت.
ژان دو پلسیس ادامه داد: باید راه حل‌های بدست آمده در این خصوص را برای کشور خود بومی‌سازی کنید. بعد از این جلسه رسمی، در مورد ابزار فنی صحبت شده و در مورد تجربه یکدیگر نیز در این خصوص صحبت خواهیم کرد.
کارشناس دفتر UN-Habitat سازمان ملل متحد اذعان داشت: امیدوارم این کارگاه آموزشی آغاز یک رابطه طولانی برای ما با ایران و مشهد در رابطه با ابزارهای تامین مالی مبتنی بر زمین برای شهرهای مسئولیت پذیر باشد.
ژان دو پلسیس گفت: این کارگاه آموزشی منطق بر سک سلسله از کارگاه‌های آموزشی است که در همه جهان برای شهرهای مختلف برگزار می‌کنیم تا کارشناسان تامین مالی شهرها را گرد هم آوریم تا از طریق بحث و گفتگو به این نتیجه برسیم که چه ابزارهایی برای تامین مالی برای هر شهری مفید است.
عضو شبکه جهانی ابزار زمین، GLTN افزود: در نهایت می‌خواهیم با مباحثی پیچیده و طولانی که در سر راه تامین مالی وجود دارد، به بهترین راهکارها برای تامین مالی بافت‌های شهری برسیم.
کارشناس دفتر UN-Habitat سازمان ملل متحد ابراز کرد: تجربه‌ای که بنده در این سلسله کارگاه‌ها در سراسر دنیا داشته‌ام، نشان داده است که نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت. کارشناسانی از آفریقای جنوبی، آلمان، ترکیه و رام‌الله فلسطین در این کارگاه حضور دارند که برای مشکلات خودشان در کشورشان به راهکارهایی رسیده‌اند که این راهکارها را به اشتراک می‌گذارند تا به ابزار واحدی که برای این کشور و شهر مشهد مفید باشد برسیم.
وی تصریح کرد: در این کارگاه ما یک ابزار دو بخشی را معرفی کرده و در اختیار کارشناسان قرار می‌دهیم و سپس نه تنها آن ابزار آموزش داده می شود بلکه آموزش می دهیم تا مدیران و کارشناسان بتوانند آن ابزار تامین مالی را به سایر همکارانشان در محل کار خود منتقل و آموزش دهند.

احمد پورمفردی / پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد

آخرین ویرایش: سه شنبه 6 آذر 1397
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 27 مهر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.212 اخبار 2.988   بین الملل 2.369   آسیا 2.083   برنامه های بین المللی/داخل و خارج 857   دیپلماسی اقتصادی 643   دیپلماسی زیارت و زائر رضوی 546   دیپلماسی دانشگاهی 545   افتخارات 501   دیپلماسی گردشگری 490   دیپلماسی علمی 400   اروپا 391   دیپلماسی فرهنگی 391   میهمان/میهمانان خارجی 382   جهان اسلام 372   دیپلماسی آموزشی 361   دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی) 356   آیا می دانید که مشهد... 337   دانشگاه فردوسی مشهد 309   شهرداری مشهد 288   دیپلماسی نمایشگاهی 270   سرمایه گذاری 244   استانداری خراسان رضوی 226   آستان قدس رضوی 207   عراق 205   صادرات و واردات 204   پاکستان 198   تصاویر / گزارش های تصویری 189   هنری 180   استاندار 168   افغانستان 166   دیپلماسی ورزشی 163   دیپلماسی سیاسی 157   دیپلماسی عمومی و شهری 156   دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت 155   حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی 146   مشهد 2017 139   آفریقا 137   اجتماعی 130   نمایشگاه بین المللی مشهد 120   سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول 118   سرمایه گذاری خارجی 104   پایتخت معنوی ایران 100   فرودگاه بین المللی مشهد 86   آمریکا 84   شهردار مشهد 80   قابل الگوگیری یا استفاده در مشهد 77عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 30 مهرماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»