مشهد در آئینه ی دیپلماسی های فعال هفته

  دیپلماسی دینی:   دیدار تولیت آستان قدس رضوی با   دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان  در حرم مطهر رضوی

  دیپلماسی فرهنگی:   برپایی نخستین دوره  جشنواره بین المللی خوشنویسی   «یاس یاسین» با حضور 16 کشور جهان در مشهد

  دیپلماسی دینی:   مراسم تجلیل از   موکب داران افغانستانی   در حماسه راهپیمایی اربعین حسینی نجف تا کربلا در مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

اجلاس بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی
با حضور 200 سرمایه گذار خارجی و ایرانیان خارج از کشور - ۱۵ تا ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دانشگاهی/ ۳۰ آبان‌ 1398، برپایی مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی در مشهد به همت دانشگاه صنعتی سجاد

   |  دوشنبه 27 آبان 1398
align=bottom
مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی در مشهد ۳۰ آبان‌ماه امسال برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، علی حائریان ظهر امروز در نشست خبری پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی اکسپت در ساختمان شماره یک دانشگاه سجاد اظهار داشت: دانشگاه صنعتی سجاد با 25 سال سابقه تأسیس استقبال کنندگان زیادی دارد و در حال حاضر در تمام مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکتری فعال است....

رئیس دانشگاه سجاد ادامه داد: تمام مؤسسات غیرانتفاعی از کنکور سراسری دانشجو می‌پذیرند، برخی از دانشگاه‌ها توسط برگزاری مسابقات و رتبه‌ها نیز دانشجو می‌پذیرد، در سراسر کشور 358 دانشگاه فعال هستند که 28 دانشگاه از آنها معتبر هستند، سه دانشگاه امام رضا، خیام و سجاد از دانشگاه‌های برتر مشهد هستند، دانشگاه صنعتی سجاد دارای رشته‌های مهندسی ، مهندسی مکانیک، عمران، صنایع، کامپیوتر و نظایر آنها است.

ابراهیم رضایی؛ معاون دانشگاه صنعتی سجاد نیز در این جلسه اظهار داشت: پنجمین دوره مسابقات اکسپت مطابق با استانداردهای بین‌المللی برگزار می‌شود، این مسابقات دروازه‌ای برای ورود به مسابقات جهانی است، یکی از امور دانشگاه سجاد، برگزار همایش‌ها و مسابقات است، مسابقات اکسپت با همکاری تمامی واحدهای دانشگاه انجام شده است.

وی گفت: 41 تیم از دانشگاه‌های معتبر سطح کشور در این مسابقات شرکت کردند، از لحاظ ساختاری این مسابقات دارای ابعاد مختلف آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و دانشجویی است، در بخش دانشجویی برای افزایش انگیزه دانشجویان در تلاش هستیم، شادابی، نشاط و هیجان دانشجویان در مسابقات از دیگر پیامدهای آن است، همچنین دانشجویان کارهای گروهی را توسط این مسابقات می‌آموزند.

رضایی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی ما ارتقاء دانش دانشجویان است، این امر با برگزاری مسابقات و همکاری دانشجویان با یکدیگر محقق می‌شود، در ارتباط با بعد پژوهشی نیز می‌توان نتیجه‌های مطلوبی گرفت، از لحاظ ساختاری مسابقات به 4 بخش مختلف تقسیم می‌شود که از آنها می‌توان به کمیته اشاره کرد.

وی تصریح کرد: ارتباط با صنعت نیز از دیگر ساختارهای مسابقات است، باید ارتباط خوبی میان دانشجویان و اساتید اجاد شود، روابط عمومی نیز توسط رجایی مورد توجه قرار گرفته و در این بخش به تبادل اطلاعات می‌پردازیم، از حدود سه ماه گذشته اقدامات در برگزاری مسابقات انجام شده و در فضای مجازی به سایرین اطلاع رسانی شد.

معاون دانشگاه صنعتی سجاد بیان کرد: از دو هفته گذشته امور اجرایی آن انجام شده و پنجشنبه، 30 آبان‌ماه امسال این مسابقات در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه صنعتی سجاد برگزار می‌شود.

جواد حمیدزاده؛ سرپرست مسابقات اکسپت نیز در این نشست اظهار داشت: مسابقات  ACMیکی از مسابقات معتبر کشور است، این مسابقات از 4 سال گذشته در دانشگاه صنعتی سجاد برگزار شده و امسال در پنجمین سال برگزاری این مسابقات قرار داریم، امسال نیز میزبان 41 تیم دانشجویی از 16 دانشگاه کشور سراسر کشور هستیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های مختلفی در سراسر کشور فعال هستند که از آنها می‌توان به دانشگاه صنعتی شریف با شرکت سه تیم از این منطقه آموزشی اشاره کرد، دانشگاه فردوسی با حضور پنج تیم نیز در این مسابقات شرکت می‌کنند، همچنین دانشگاه‌های خواجه نصیر، باهنر کرمان، سمنان، بیرجند، صنعتی قوچان، بجنورد، پیام نور، خیام و آزاد مشهد نیز حضور دارند

حمیدزاده عنوان کرد: دانشگاه سجاد به همراه پنج تیم مختلف نیز در این مسابقات شرکت دارد، 11 دانشگاه دولتی و پنج دانشگاه غیر انتفاعی با یکدیگر در این مسابقات رقابت می‌کنند، سال گذشته 36 تیم از 16 دانشگاه در مسابقات شرکت داشتند، دانشگاه صنعتی سجاد هر سال در مسابقات میان سایر دانشگاه‌های غیر انتفاعی کشور رتبه نخست را کسب می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین این دانشگاه میان سایر دانشگاه‌های دولتی کشور نیز رتبه 10 تا 12 را کسب می‌کند، کمیته علمی دانشگاه صنعتی سجاد از سه ماه گذشته توسط فارق‌التحصیلان خوب و ممتازی که در دوران دانشجویی خود فعال بودند تشکیل شده است، مسابقات در مدت زمان پنج ساعت برگزار می‌شود و شرکت کنندگان باید به 12 سوال پاسخ دهند.

سرپرست مسابقات اکسپت بیان کرد: جوایز نفیسی برای برندگان در نظر گرفته شده است، به تیم نخست 25 میلیون ریال اهدا می‌شود، همچنین تیم دوم 13 میلیون ریال دریافت می‌کند، 7 میلیون ریال نیز برای تیم چهارم و چهار میلیون ریال نیز برای تیم پنجم در نظر گرفته شده است، تیم پنجم سه میلیون ریال دریافت می‌کند، تیم دانشگاه سجاد برای دانشجویان خود نیز 12 جایزه در نظر گرفته است.

سمیه اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: این مسابقات از 9 صبح تا 2 بعداز ظهر در مدت زمان پنج ساعت برگزار می‌شود، تیم‌ها پس از پاسخ به سوالات در انتظار نتیجه مسابقات می‌مانند، از ساعت یک تا دو ظهر نتایج بررسی شده و اختتامیه تا تشخیص تیم‌های نخست تا سوم ادامه دارد.

دبیر اجرایی مسابقات ادامه داد: پس از ساعت سه نشست خبری در ارتباط با اختتامیه مسابقات برگزار می‌شود، ساعت 4:30 برای اختتامیه آماده می‌شویم و مسابقات به پایان می‌رسد، 50 نفر در تیم علمی و اجرایی مشغول طراحی سوالات هستند، رقابت‌های مذکور به عنوان آمادگی مسابقات انتخابی منطقه غرب آسیا در سایت دانشگاه شریف نیز برگزار می‌شود.

مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی در مشهد آبان‌ماه برگزار می‌شود

آخرین ویرایش: دوشنبه 27 آبان 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

مندرج در سرویس اشتراک ویدئو «آپارات» farhikhtساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو