مشهد در آئینه ی دیپلماسی های فعال هفته

  دیپلماسی دینی:   دیدار تولیت آستان قدس رضوی با   دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان  در حرم مطهر رضوی

  دیپلماسی فرهنگی:   برپایی نخستین دوره  جشنواره بین المللی خوشنویسی   «یاس یاسین» با حضور 16 کشور جهان در مشهد

  دیپلماسی دینی:   مراسم تجلیل از   موکب داران افغانستانی   در حماسه راهپیمایی اربعین حسینی نجف تا کربلا در مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

اجلاس بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی
با حضور 200 سرمایه گذار خارجی و ایرانیان خارج از کشور - ۱۵ تا ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ قول استاندار برای برگزاری باشکوه سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مشهد، فروردین 99

   |  چهارشنبه 6 آذر 1398
align=bottom
برای برگزاری باشکوه سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در مشهد تلاش می‌کنیم. علیرضا رزم حسینی در دیدار حجت الاسلام مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار کرد: برگزاری سی‌و‌هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مشهد مقدس افتخاری است که نصیب ما شده و آمادگی داریم برای برگزاری متفاوت این رویداد نسبت به سال‌های قبل هر نوع کمکی که لازم باشد، انجام دهیم....

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی آمادگی برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را دارد، افزود: در ایام برگزاری سی‌وهفتمین دوره این مسابقات، شهر مشهد باید فضای قرآنی داشته باشد، بنابراین برای برگزاری باشکوه این مراسم تلاش می‌کنیم.

وی خطاب به رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: به‌واسطه اقدامات شما در کرمان، بقاع متبرکه و اماکن تاریخی که سبقه جهانی داشت بازسازی و احیاء شد، با این نگرش در خراسان رضوی هم اماکن تاریخی برجسته‌ای نظیر کاروان‌سراها وجود دارد که می‌توان آن‌ها را بازسازی و مرمت کرد.

رزم حسینی تاکید کرد: خراسان رضوی مرکز تحولات تاریخی بوده و وجود مضجع شریف امام رضا(ع) در این استان شرایط ویژه‌ای را برای شیعیان ایجاد کرده است و علاوه بر این اهل تسنن هم ارادت خاصی به آن امام همام دارند و همه ساله در ایام گوناگون به مشهد مشرف می‌شوند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، بر مردمی بودن «اقتصاد مقاومتی» تاکید کرد و افزود: مردمی شدن اقتصاد بدین معنا است که به سمت توانمندسازی و توسعه جوامع محلی حرکت کنیم، به‌طور مثال در قلعه گنج کرمان این رویکرد دنبال شد و دستاوردهای درخشانی به همراه داشت.

وی با بیان اینکه در خراسان رضوی 12 منطقه اقتصادی در چهارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی تعریف شده است، گفت: در این طرح 120 معین اقتصاد مقاومتی به صورت داوطلبانه وارد عمل شده‌اند و در روستاها به کار توسعه و توانمندسازی مردم می‌پردازند و خوشخبتانه این طرح مورد استقبال مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت.

رزم حسینی اظهار کرد: تا امروز 128 هزار میلیارد تومان موافقت نامه سرمایه‌گذاری در چهارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی امضا شده و بنای ما این است که از ظرفیت‌های داخلی استان به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.

استاندار خراسان رضوی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه، دارایی‌ها و پتانسیل‌های بسیاری دارد که می‌تواند با بهره‌گیری از آن‌ها، در زمینه توسعه و توانمندسازی خراسان رضوی ورود پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه ارزش زیورآلات بانوان خراسانی حدود 15 تا 20 هزارمیلیارد تومان برآورد می شود، خاطرنشان کرد: برنامه معین‌های اقتصاد مقاومتی این است که در قالب آموزش کسب‌و‌کار، مردم را در شهرستان‌ها و روستاها توانمند کنند تا بتوانند از سرمایه‌های خود به نحو درستی استفاده کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این دیدار گفت: وظیفه داریم از دولت و مدیران استانی در زمینه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب حمایت کنیم.

حجت‌الاسلام مهدی خاموشی با تقدیر از دستاوردهای استاندار خراسان رضوی در حوزه اقتصادی، اظهار کرد: در حوزه منابع آبی استان آمادگی داریم تا ورود پیدا کنیم چرا که این حوزه پتانسیل دارد و مزیت نسبی اشتغال به‌واسطه آن ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به آماری پیرامون برگزاری سی‌‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مشهد مقدس، تصریح کرد: این مسابقات فروردین ماه سال آینده برگزار و اختتامیه آن در حضور مقام معظم رهبری برگزار می‌شود.

این دیدار در محل دفتر استاندار انجام گرفت.

خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

تلاش برای برگزاری باشکوه سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مشهد

آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 آذر 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

مندرج در سرویس اشتراک ویدئو «آپارات» farhikhtساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic